Enter your keyword

post

BİRLEŞİK KRALLIK REFAH FONU GELECEĞİN ŞEHİRLERİ PROGRAMI

BİRLEŞİK KRALLIK REFAH FONU GELECEĞİN ŞEHİRLERİ PROGRAMI

BİRLEŞİK KRALLIK REFAH FONU GELECEĞİN ŞEHİRLERİ PROGRAMI

İngiltere Büyükelçiliği Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı kapsamında Nilüfer İlçesi’nin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve proje fikirleri oluşturulmasına yönelik program danışmanı Ervin Sezgin moderatörlüğündeki çalıştay Nilüfer İnovasyon Merkezinde düzenlendi.

Daha sonra gerçekleştirilen il çalıştayı ile Birleşik Krallık Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı tarafından desteklenecek ve Bursa İl genelinde uygulanacak projeler konusunda katılımcıların fikirleri alındı.

İngiltere Büyükelçiliği Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı kapsamında Bursa’da düzenlenen çalıştaya Belediyemiz Meclis üyesi Fırat Emiroğlu, Plan Proje Müdürü Tahir Yılmazeli, Plan Proje Müdürlüğü personeli Deniz Boran ve Nilüfer İnovasyon Merkezi’nden Umut Berker Sevilmiş katıldı.

Çalıştay kapsamında Birleşik Krallık Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı tarafından desteklenecek ve Bursa İl genelinde uygulanacak projeler konusunda katılımcıların fikirleri alındı.

Yapılan tematik oturumlarda özellikle ulaşım ve toplu taşıma alanında Akıllı Şehircilik uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm için sürdürülebilir finansman modelleri konularında fikirlerini paylaştılar. Yapılan grup çalışmaları sonucunda geliştirilen fikirlerin sunumları yapıldı.