Enter your keyword

post

Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu’ndan ilk toplantı

Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu’ndan ilk toplantı

Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu’ndan ilk toplantı

Nilüfer Belediyesi’nin, yenilikçi ve özgün hizmetleri, katılımcı bir yaklaşımla geliştirmek üzere hayata geçirdiği Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin ilk danışma kurulu toplantısı Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleştirildi.

Nilüfer Belediyesi’nin, yenilikçi hizmetleri katılımcı bir yaklaşımla geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin ilk danışma kurulu toplantısı akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör yöneticileri ve Başkan Bozbey’in katılımıyla gerçekleşti. Açık inovasyon platformları oluşturmak ve toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algılarının yükseltilmesine ilişkin çalışmalar yapmak üzere hayata geçirilen Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu’na, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarından ve özel sektörden üst düzey yöneticiler katıldı. Toplantıda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu, Erhan Küçüksüleymanoğlu, Emin Direkçi, Erdem Kaya, Arzu Toygar, Turgay Çalışkan, Sami Erol, Barış Gül, Erdal Elbay ve Umut Ekmekçi yer aldı.“YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇILARI YOL GÖSTERİCİ OLACAK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, farklı bakış açılarının yenilikçi projelerdeki önemine vurgu yaptı. Başkan Bozbey, “İnovasyon alanında ve faaliyetlerinde çok önemli projeleri hayata geçirmiş olan üyelerimizin merkezimizin çalışmalarına da önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin stratejilerinin oluşturulması, değerlendirilmesi ve revizyonu çalışmaları için yenilikçi ve vizyoner bakış açılarınız bize yol gösterici olacak” dedi.

Danışma kurulu toplantısının moderatörlüğünü üstlenen Sabancı Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Umut Ekmekçi de “Nilüfer Belediyesi; fark yaratan, yaşam kalitesini yükselten, inovatif ve sürdürülebilir projelerle toplumsal sorunlara çözümler üretmek için sosyal inovasyon alanında faaliyet gösteren bir merkezi hayata geçirdi. Bu kapsamda ortak akıldan yararlanmak, farklı kişi ve kuruluşlarla bir araya gelmek çok değerli” diye konuştu. Toplantıda üyelere Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin işleyiş yapısı hakkında yapılan sunumun ardından merkezin misyonu, vizyonu, yapısı ile işleyişine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.