Enter your keyword

Nilüfer Belediyesi

Nilüfer Belediyesi

Gülümseyin Nilüfer’desiniz!..

Bursa’nın “yeni yüzü” olarak nitelenen Nilüfer, planlı yerleşim merkezleri; ülke ekonomisine kattığı artı değer; olağanüstü doğal güzellikleri; modern kentsel hizmetleri; eğitim, sağlık, spor, kültür ve sanat alanındaki kurumları ve etkinlikleriyle “çağdaş” bir kenttir.

Henüz çok genç bir ilçe olmasına karşın Nilüfer, aynı zamanda bir “tarih kenti”dir. Zaten Nilüfer’i çağdaş bir kent yapan, biraz da tarihsel özelliği ve var olan kültürel dokusudur. Nilüfer Çayı, kutsal dağ Olympos’un eteklerine doğru nazlı nazlı akarken, Aktopraklık’ta  antik çağlara uzanır, Apolyont’ta Işık  Tanrısı’nın  konuğu  olur,  Misi’de  tarih  solursunuz.  Ürünlü’de Kite izleri üzerinde yürürken, Özlüce’de Bursa’nın Ayasofyası karşılar sizi… Bithynialılar’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne, uzun bir sürecin tanığıdır bu topraklar… Ve çağdaş kent Nilüfer, gelenekle geleceği bir arada yaşatmaktadır.

İnsanlar Nilüfer’de gülümsemeyi yüzlerinden eksik etmez… Çünkü her baktıkları köşe, adeta Nilüfer çiçeğinin suya yansıyan güzelliğiyle bezenmiştir. Nilüferliler gülümser. Çünkü onlar yönetilen değil, yönetendir bu kentte.

Nilüfer’e yön veren odak noktaları: Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik, vicdan ve etik olarak sıralanırken; kenti kentliyle birlikte yönetmek, yönetişim, demokratik çoğulcu katılım gibi çağdaş yönetim araçları, tüm kurum ve kurallarıyla işletilir. Nilüfer böylece kültürün, sanatın, sporun, eğitimin kenti olmuş, sağlıklı bir kent haline gelmiştir.

“Bursa’nın Nilüfer”i kenti anlatıyor.  Her şeyiyle…  Tarihiyle,  kültürüyle, coğrafyasıyla, ekonomisiyle, yeşil dokusuyla, modern kentsel hizmetleriyle… Nilüfer ’in yaprakları arasında gezinirken, yüzünüzden  gülümseme  eksik olmasın!..

Nilüfer Belediyesi hakkında detaylı bilgi için

292-[Converted]