Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.  

Bu bültende sizlere Aralık ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz. 

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
ETKİNLİKLER
TEMEL PROJE YAZMA EĞİTİMİ: DERNEKLER
Nilüfer İnovasyon Merkezi, düzenlediği eğitim ile bir kez daha sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Kalkınma ve İnovasyon Ofisi iş birliğiyle Nilüfer Dernekler Yerleşkesi çatısı altında faaliyet gösteren derneklere yönelik gerçekleştirilen “Temel Proje Yazma Eğitimi: Dernekler” eğitime, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren yaklaşık 20 dernek temsilcisi katıldı.
Devamı için
Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu Üyesi Erdem Kaya’nın kurucusu olduğu Erdem Kaya Patent ortaklığıyla açılan Sistem Global Bursa Danışmanlık Lansmanı ve düzenlenen “Fikirden Ticarileşmeye Sistematik Yaklaşımlar” konulu panele katılım gösterdik. Panelde alanında profesyonel konuşmacılar tarafından Ar-Ge, İnovasyon, Hibe Destekler, Vergi Muafiyetleri ve Fikri-Sınai Haklar gibi konulardaki en güncel gelişmeler katılımcılara aktarıldı.
Devamı için
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile olası iş birlikleri ve projeler hakkında çalıştay düzenledik.
Devamı için
KIYASLAMALAR
İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi'nin (ICLD) işbirliği yaptığı ülkelerde düzenlediği Nilüfer Belediyesinin de katılım sağladığı “Advanced International Training Programme: Enabling Local Democracy and Holistic Urban Planning through the Symbiocity Approach” Uluslararası Eğitim Programına katılan Ukrayna ve Muğla Büyükşehir Belediyesinden gelen heyet Nilüfer İnovasyon Merkezini ziyaret ederek etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.


Antalya Muratpaşa Belediyesi'nden gelen heyet Nilüfer Belediyesini ziyaret ederek, Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.