AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİNDE ÇOCUK MECLİSİ
Nilüfer İnovasyon Merkezi, tüketen değil, üreten bir toplum için ortaya çıkan ve Dünya’da binlerce kişinin takip ettiği “Maker Hareketi”ni özel olarak oluşturulan “AtölyeNİM Tasarım Atölyesi”nde tüm paydaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisinden 8 - 12 yaş aralığında arkadaşlarımızın katılımcı olduğu ve AtölyeNİM gönüllü eğitmenlerinin eşlik ettiği Ahşap Modelleme Atölyesi gerçekleştirildi. 

Devamı için
NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ AVRUPA'YA ÖRNEK OLUYOR

Koordinatörlüğünü yaptığımız, Yunanistan’ın Sakız Belediyesi ve Yunanistan’dan Mesta Kültür Derneği ile Litvanya Trakai Belediyesinin ortağı olduğu  “Kırsal Kalkınma İçin Yenilikçi Yaklaşımlar (Innovation for Rural Development – IRD)” isimli Avrupa Birliği Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Programı Projesinin başlangıç toplantısı gerçekleşti. 

Devamı için

SOSYAL GİRİŞİMCİLİKTE TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME EĞİTİMİ

 BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) 2018 Yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde fonlanan “Sosyal Girişimcilikte Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi” isimli eğitim gerçekleştirdik. 

Devamı için

BEBKA 2019 YILI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI
BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) tarafından gerçekleştirilen 2019 yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısına katılım gösterdik. 

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ ZİYARETİ
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen heyet Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi almak üzere merkezimize ziyarette bulundular. Önümüzdeki dönem için olası işbirlikleri ve projeler üzerine bir toplantı gerçekleştirdik.

Devamı için

Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı Değerlendirme Çalıştayına katılım gösterdik. 

 

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ 4. KARİYER ve TANITIM GÜNLERİ 
OİB MTAL OTOFEST 4. Kariyer ve Tanıtım Günleri’nde yer aldığımız standımız öğrenciler ve öğretmenler tarafından ziyaret edildi. Nilüfer İnovasyon Merkezi çalışmalarının ve TÜBİTAK 4004 Geleceği Üret Genç Mühendisler Yaz Kampı projesinin anlatıldığı stand ilgiyle karşılandı.

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulacak Bursa İnovasyon Merkezi kapsamında yetkililer ile deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.
KIYASLAMALAR

Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Adil Levent Coşkun merkezimizi ziyaret ederek Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.Fethiye Belediyesinden gelen heyet Nilüfer Belediyesi'ni ziyaret ederek, Nilüfer İnovasyon Merkezi yapısı, etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFERLİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.