Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.  

Bu bültende sizlere Ekim ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz. 

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
ETKİNLİKLER
AB ERASMUS + PROJELERİ VE ÜCRETSİZ YURTDIŞI FIRSATLARI
KİO - Kalkınma ve İnovasyon Ofisi işbirliği ile Nilüfer Dernekler Yerleşkesi çatısı altında faaliyet gösteren STK temsilcilerinin katılımıyla “AB Erasmus+ Projeleri ve Ücretsiz Yurtdışı Fırsatları” konulu bilgilendirme eğitimi gerçekleştirdik.
Devamı için
MECLİS'TEN KENTE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER ÇALIŞTAYI
Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleriyle "Meclis'ten Kente Yenilikçi Çözümler Çalıştayı" gerçekleştirdik. Çalıştayda toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üretme ve hayata geçirmede yerel yönetimlerin rolleri ve Meclis Üyelerinin bu sürece katkıları tartışıldı.
Devamı için
NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ İKİNCİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI
Nilüfer İnovasyon Merkezi stratejilerinin oluşturulması, değerlendirilmesi ve revizyonu çalışmaları için yenilikçi ve vizyoner bakış açılarından yararlanmak adına oluşturduğumuz Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu Toplantımızın ikincisini gerçekleştirdik. Toplantıda Merkezin işleyişine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu ve 2018 hedefleri belirlendi.
Devamı için
İSTANBUL'A TEKNİK GEZİ ZİYARETİ
Üretmeyi seven onlarca meraklı "maker"ı İstanbul Haydarpaşa Garı'nda bir araya getiren İstanbul Maker Faire ve eğitim sektöründe en yenilikçi ürün ve teknolojilerin yer aldığı GESS Türkiye Eğitim Fuarı'nı (Global Educational Supplies & Solutions) ziyaret ettik.
KIYASLAMALAR
Eyüp Belediyesi'nden bir heyet Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi almak üzere kıyaslama ziyaretinde bulundular.
PROJE BAŞVURU SONUÇLARI
Yürütücülüğünü Nilüfer İnovasyon Merkezi'nin yapacağı, Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı’na başvurusunu yaptığımız “Join The Future” isimli Erasmus + K1 projemiz hibe almaya hak kazandı. Proje kapsamında yapılacak olan etkinliklerde İsveç, Gürcistan Azerbaycan, Portekiz ve Bulgaristan’dan gelecek olan 30 gençlik çalışanı katılımcılıkla inovatif çözümler üretmeye yönelik çalışmalarda bulunacaklar.
İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017 (Sustainable Business Awards 2017) ‘de “Sürdürülebilir İnovasyon” kategorisinde “Nilüfer İnovasyon Merkezi” projesi finale kalmaya hak kazandı.
Belediyemiz ilgili birimleri işbirliğiyle başvurusunu hazırladığımız 9. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri'nde Kentsel Tasarım kategorisinde Oyun Engel Tanımaz Parkı Projesi ödüle layık görülmüştür.

 

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.