TÜBİTEM KONFERANSI 2018

11-12 Eylül tarihlerinde TÜBİTAK işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTEM (Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri) Konferansı 2018’e katılım gösterdik. 
Konferans Türkiye’de bilim ve teknolojiyi yaygınlaştırmak ve geliştirmek, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren paydaşları bir araya getirmek ve paydaşların birbiriyle olan ilişkilerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi.

Devamı için

NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİ GÖNÜLLÜ TANIŞMA TOPLANTISI

AtölyeNİM Tasarım Atölyesinde Birlikte Üretmek için gönüllülerimiz ile tanıştık.
AtölyeNİM Tasarım Atölyesi Gönüllü Başvurusu sonrası seçilen ve "Gönüllü Eğitmen Eğitimi Programı"na dahil edilen adaylar ile Gönüllü Tanışma Toplantısını gerçekleştirdik, önümüzdeki süreç ile ilgili bilgilendirme yaptık.

Devamı için

NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİ MAKER HAREKETİ EĞİTİMİ VE UYGULAMA ATÖLYESİ
AtölyeNİM Tasarım Atölyesinde görev alacak gönüllü eğitmenler BenMaker Koordinatörü Samet TUNA tarafından “Maker Hareketi ve Uygulamaları Eğitimi” aldılar. Maker hareketinin çıkış noktası, gelişimi ve araçları üzerine gerçekleştirilen sunum sonrası ekipler takım aktivitesi olarak Maker Projesi gerçekleştirdiler. 

Devamı için

NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİ GÖNÜLLÜ EĞİTMEN EĞİTİMİ

AtölyeNİM Tasarım Atölyesinde görev alacak gönüllü eğitmenler “Eğitmen Eğitimi”nde birlikte üretmek ve “Maker Hareketi”ni yeni kitlelere yaymak amacıyla bir araya geldiler. Ahşap Tasarım, 3B Yazıcı ve Robotik atölyelerinde 2 gün boyunca üretim becerilerini geliştirecek yoğun bir eğitim programı geçirdiler. 

Devamı için

NİLÜFER'DE GENÇLER STRATEJİ KONUŞUYOR

Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz Join The Future (Geleceğe Katılın) isimli Avrupa Birliği Erasmus+ Programı projesinin sonuçları ve çıktılarından faydalanılarak yeni bir projeye başladık. 
Projenin ilk aşaması olarak Strateji Geliştirme Müdürlüğü Stratejik Planlama ve Performans Bürosu, Nilüfer Gençlik Meclisi işbirliği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı, Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği katkılarıyla “Nilüfer’de Gençler Strateji Konuşuyor” çalıştayı düzenledik.

Devamı için

BAŞKAN NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ STANDINDA GENÇLERLE BULUŞTU
Başkanımız Uludağ Üniversitesi Öğrenci Topluluklarından 600 genç ile kahvaltıda bir araya geldi. Gençlere "Yenilikçi Olun" çağrısında bulunan Başkan, Nilüfer İnovasyon Merkezinin standında gençlerle yenilikçi hizmetler ve projeler hakkında sohbet etti.  

Devamı için

SOSYAL GİRİŞİM SEKTÖRÜ TÜRKİYE ARAŞTIRMASI

Türkiye’de sosyal girişimciliğin tanımı ve sosyal girişim sektörüne dair bilmek/öğrenmek istenilenleri ortaya koymak amacıyla düzenlenen Sosyal Girişim Sektörü Türkiye Araştırması toplantısına katılım gösterdik.

Devamı için

İSTANBUL INNOVATION DAYS 2018
27 - 28 Kasım 2018 tarihlerinde Sakıp Sabancı Müzesinde gerçekleştirilen UNDP İstanbul Innovation Days 2018'e katılım gösterdik. Nilüfer Belediyesinin önemli katılımcılık projelerinden Nilüfer İnovasyon Merkezi ve Mahalle Komiteleri hakkında sunum gerçekleştirdik.

SPORTS4ALL PROJESİ FİNAL TOPLANTISI

Avrupa Komisyonu Erasmus+ Sport Programı tarafından hibe kazanan dezavantajlı gençlerin spor yoluyla topluma dahil edilmesini amaçlayan Polonya, Sırbistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Romanya ve Türkiye’den kamu kurumları ve STKlar ortaklığında yürütülen Sports4all projesi final toplantısına katılım gösterdik.

 

ERTEV (Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı) ile işbirliğimiz çerçevesinde vakıf çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik Proje Eğitimi gerçekleştirdik.


Sürdürülebilir Ortak Gelecek temasıyla İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleştirilen 27. Kalite Kongresi'ne katılım gerçekleştirdik.

BEBKA'nın (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ev sahipliğinde Bursa’da Genç Girişimci Merkezi kurulmasına yönelik gerçekleştirilen toplantıya katılım gösterdik.

İşbirliğimiz çerçevesinde GSB Nilüfer Gençlik Merkezi çalışanlarına yönelik Proje Eğitimi gerçekleştirdik.

En yeni eğitim teknolojileri uygulamalarının görüldüğü ve eğitimin geleceği ile ilgili çok çeşitli konferansların gerçekleştiği İstanbul'da gerçekleşen GESS Türkiye Eğitim Fuarına (Global Educational Supplies & Solutions) katılım gösterdik.

İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI

Başvurusunu ilgili birimlerimiz ile birlikte hazırladığımız Sign of the City Awards Yarışması kapsamında “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorisinde Oyun Engel Tanımaz projesi ödüle layık görüldü.

PROJE BAŞVURU SONUÇLARI

BEBKA 2018 Yılı Teknik Destek Programı Eylül - Ekim döneminde Nilüfer İnovasyon Merkezi için başvurusunu hazırladığımız "Nilüfer'de Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Harekete Geçiyor!" projesi destek almaya hak kazandı.

KIYASLAMALAR

Antalya Muratpaşa Belediyesi Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri Yerleşkesinden yetkililer Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sudan’da farklı sektörlerde bünyesindeki 65 firmayla faaliyet gösteren Giad Industrial Group’un üst düzey yöneticileri, Nilüfer Belediye'sini ziyaret ederek Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFERLİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.