Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.  

Bu bültende sizlere Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz. 

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI
Nilüfer İnovasyon Merkezi, Mahalle Komiteleri ve Enerji Kooperatifini içeren projesi ile Avrupa Birliği Sürdürülebilir Şehirler Platformu’nun düzenlediği yarışmaya katılan Nilüfer Belediyesi, 35 başvuru arasından Avrupa Dönüştürücü Eylem Ödülü’nü kazanan ilk kurum oldu. 
Devamı için
Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” İstanbul’da düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Yerel Kalkınma ve İşbirliği kategorisinde ödülü kazanan Nilüfer İnovasyon Merkezi oldu.
Devamı için
ETKİNLİKLER
TEMEL PROJE YAZMA EĞİTİMİ: ÇALIŞANLARA YÖNELİK
Nilüfer Belediyesi çalışanlarına yönelik düzenlediğimiz Temel Proje Yazma Eğitiminde katılımcılar 2 gün boyunca hem eğlenceli hem de öğretici zaman geçirdiler. Bir fikrin nasıl projeye dönüştürüleceğini ve proje yazma tekniklerini öğrenen katılımcılar eğitimin sonunda proje yazma teknikleriyle kendi projelerini yazarak örnek başvuru hazırladılar.
Devamı için
TÜRKİYE'DE GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ
TİM-TEB Bursa Girişim Evi ile birlikte gerçekleştirilen ve eğitmenliğini Faruk Yaylaz’ın yaptığı eğitimde Dünya’da ve Türkiye’de girişimciliğin geldiği nokta ve girişimcilik profilleri, girişimciler için önemli tespitler, girişimciler için doğrular nelerdir, hangi adımlar bir girişimciyi başarıya götürür, girişimcilikte engeller nelerdir ve nasıl üstesinden gelinir gibi konular girişimci olmayı hedefleyen gençlere aktarıldı.
Devamı için
26. İSTANBUL KALİTE KONGRESİ
Dönüşüme Liderlik ana temasıyla 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Kalite Kongresi'ne katılım gerçekleştirdik.
PROJE BAŞVURU SONUÇLARI
BEBKA 2017 Yılı Teknik Destek Programı için Eylül-Ekim döneminde toplamda 75 proje başvurusu yapılmış olup başvurusunu Nilüfer İnovasyon Merkezi için hazırladığımız "Yenileşimi Kolaylaştır" projesi ile yine başvurusunu Nilüfer Arama Kurtarma Derneği için hazırladığımız "Sualtı Arama Kurtarma Uzmanlığı Eğitimi" projesi destek almaya hak kazanmıştır.

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.