ETKİNLİKLER
GELECEĞE KATILIN - JOIN THE FUTURE 
 
Yürütücülüğünü gerçekleştirdiğimiz T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan "Join The Future - Geleceğe Katılın" isimli Erasmus + KA 105 projesi tamamlandı. 
Proje kapsamında Portekiz, Gürcistan, Bulgaristan ve Azerbaycan 'dan Bursa'ya gelen gençler ve belediye çalışanları bir hafta boyunca süren eğitim ve ziyaretlere katılım gösterdiler.
Devamı için
WAKE UP PROGRAMI

TİM-TEB Bursa Girişim Evi ile ortaklaşa 3 gün süren ve eğitmenliğini Hayriye Soykan Yazıcı’nın yaptığı Tasarım Odaklı Düşünce (Design Thinking) metodu ile fikir, ürün geliştirme ve yalın iş modeli oluşturmayı kapsayan uygulama ağırlıklı “Wake Up Programı” eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimde katılımcılar inovatif iş fikirleri geliştirerek ve bunlara ait prototipleri hazırlayarak diğer katılımcılara sundular.
Devamı için
TEPEBAŞI BELEDİYESİ KULUÇKA MERKEZİ
ORTAK AKIL TOPLANTISI
 
Tepebaşı Belediyesi'nin Almanya'nın Treptow-Köpenick Belediyesi ile sürdürdüğü işbirliği kapsamında oluşturulacak Kuluçka Merkezi projesi için gerçekleştirilen ortak akıl toplantısına katılım gösterdik.
16. KALİTE ve BAŞARI SEMPOZYUMU
 
Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi (KalDer) ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) iş birliğiyle bu yıl 16’ncısı düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu ve Ödül Törenine katılım gösterdik.
KIYASLAMALAR
Tepebaşı Belediyesinde yakında faaliyete geçecek olan Kuluçka Merkezinden gelen yetkililer ile birlikte Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bir toplantı gerçekleştirdik.
 
İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI
Belediyemiz ilgili birimleri işbirliğiyle başvurusunu hazırladığımız II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışmasında “Şehir Sağlığını Ölçme" kategorisinde "Nilüfer Ölçüyor" projesi birincilik ödülüne layık görülmüştür.
Ayrıca "Sağlıklı Şehir Planlama" kategorisinde "Oyun Engel Tanımaz" projesi Kongre Özel Ödülüne layık görülmüştür.

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.