Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.  

Yeni yılın ilk ayında yeni bir bülten ile sizlere gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz. 

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
ETKİNLİKLER
İNOVASYON ve KOLEKTİF ÇALIŞMA EĞİTİMİ
Nilüfer İnovasyon Merkezinde, Nilüfer Belediyesinde staj yapan stajyer öğrencilere yönelik İnovasyon ve Kolektif Çalışma Eğitimi düzenledik.
İki farklı grup ile gerçekleşen eğitimde gençler, inovasyon, kolektif çalışma, takım iletişimi gibi kavramları yaşayarak ve eğlenerek öğrendiler. Eğitimin sonunda örnek gençlik projelerinden olan GençBank projesini tanıyarak, proje hakkında bilgi aldılar. 
Devamı için
"AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI VE AKILLI DÖNÜŞÜM STRATEJİLERİ" ÇALIŞTAYI
 
Nilüfer İnovasyon Merkezinde H2020 REPLICATE Projesi kapsamında "Akıllı Şehir Uygulamaları ve Akıllı Dönüşüm Stratejileri" konulu bir çalıştay düzenledik. Dr. Baha Kuban'ın moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştaya Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ile birlikte özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından yetkililer katılım gösterdi.
Devamı için
KIYASLAMALAR ve İŞBİRLİKLERİ
Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli Kampüsü yetkilileri Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi almak üzere ziyarette bulundular. Yetkililer ile olası işbirlikleri ve projeler üzerine bir toplantı gerçekleştirdik.
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileriyle gençler için projeler ve fırsatlar konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik.
PROJE BAŞVURU SONUÇLARI
Nilüfer İnovasyon Merkezi'nin ortak olduğu ve yürütücülüğünü Kalkınma ve İnovasyon Ofisi'nin yapacağı, Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı’na başvurusu yapılan "Avrupa Gelişim Ağı" (European Development Network) isimli Erasmus + K1 projemiz hibe almaya hak kazandı. 

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.