AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİNDE SÖMESTR HEYECANI
AtölyeNİM Tasarım Atölyesinde Sömestr tatilinde Çalı Kadın ve Çocuk Akademisinden arkadaşlarımızı ağırladık. AtölyeNİM Gönüllü Eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen atölyelerde Ahşap Modelleme ile kendi uçaklarını yapan katılımcılar daha sonra 3 Boyutlu Yazıcıları tanıdılar.

Devamı için

"TÜRKİYE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK AĞI" PROJESİ BURSA SAHA ARAŞTIRMASI

İştirakçisi olduğumuz “Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi”nin Bursa Saha Araştırması sosyal girişim ekosistemi içerisinde yer alan veya alma potansiyeli bulunan kurumlar, sosyal girişimciler, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Nilüfer İnovasyon Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Devamı için

"TÜRKİYE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK AĞI" PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI

Kamu ve STK'lar Arasındaki İşbirliğinin Güçlendirilmesi İçin Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında desteklenen iştirakçisi olduğumuz “Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı" projesinin İstanbul'da gerçekleşen Açılış Toplantısına katılım gösterdik.

Devamı için

KALKINMA AJANSLARI VE TSGA PROJE ORTAKLARI TOPLANTISI
Sosyal girişimcilik konusunun Ajansların gündemine alınması ve yaygınlaştırılması amacıyla Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezinde (KWORKS) gerçekleşen Kalkınma Ajansları Danışma Toplantısına katılım gösterdik.

Devamı için

NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ'NDE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
BEBKA
(Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) 2018 Yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde fonlanan “Nilüfer'de Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Hayata Geçiyor!” isimli sosyal girişimcilik eğitimini gerçekleştirdik.

Devamı için

GELECEĞE KATILIN: GENÇLER KATILIYOR, KENTLER GELİŞİYOR EĞİTİM VE ULUSAL ÇALIŞTAYI
Nilüfer İnovasyon Merkezi, Stratejik Planlama ve Performans Bürosu ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliği ile 15 şehirden katılımın sağlandığı, katılım ve stratejik planlama konularında ulusal bir modelin geliştirildiği "Gençler Katılıyor, Kentler Gelişiyor Eğitim ve Çalıştayı" düzenledik.

Devamı için

AVRUPA KALKINMA AĞI PROJE TANITIM TOPLANTISI

Ortağı olduğumuz ve Kalkınma ve İnovasyon Ofisi'nin yürütücüğünde gerçekleştirilen Stratejik Ortaklık için Avrupa Kalkınma Ağı Projesi’nin tanıtım toplantısı Avrupa’nın 12 farklı ülkesinden çevre, kalkınma, girişimcilik, yaratıcı endüstriler ve gelecek teknolojileri alanında uzman, akademisyen, gençlik çalışanı ve kurum temsilcisinden toplam 45 kişinin katılımıyla Nilüfer Barış Meclisinde gerçekleşti.

Devamı için
İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI

Başvurusunu ilgili müdürlüklerimiz ile birlikte hazırladığımız Shining Star Awards 2019 Ödülleri Yarışması kapsamında Yılın Mutlu İlçesi dalında Nilüfer Belediyesi ödüle layık görüldü.

PROJELER
PROJE BAŞVURU SONUÇLARI

BEBKA 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı Aralık döneminde Nilüfer İnovasyon Merkezi için başvurusunu hazırladığımız “Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi Fizibilitesi” projesi destek almaya hak kazandı.

BEBKA 2018 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık döneminde Nilüfer İnovasyon Merkezi için başvurusunu hazırladığımız “Sosyal Girişimcilikte Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi” projesi destek almaya hak kazandı.

BAŞVURULAN PROJELER

Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı kapsamında Nilüfer Belediyesi ortaklığında Demir Enerji Danışmanlık'ın yürütücülüğünde gerçekleştirilmesi planlanan Vatandaş Tabanlı Yenilikçi Kentsel Gıda Sistemleri (Innovative Citizen Based Urban Food Systems - INCUFS) projesinin başvuru sürecini tamamladık.  

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFERLİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.