Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.  

Bu bültende sizlere Şubat ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz.

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
ETKİNLİKLER
BAŞKAN BAHÇEŞEHİR'DE!
 
Kariyer Günleri kapsamında Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli Kampüsü  öğrencileri ile bir araya gelen Başkanımız Mustafa Bozbey, İnovasyon konulu “Geleceğe Hazırım” sunumunu gerçekleştirdi.
Devamı için
MAHALLE'DEN KENTE PROJESİ
 
2018 yılı projelerimizden birisi olan “Mahalleden Kente” Projesine Gönüllü Hareketi Derneği Başkanı Sertaç Şipka tarafından verilen Gönüllülük Eğitimi ile başlangıç verdik. Nilüfer Kent Konseyi ile ortaklaşa yürüteceğimiz projenin amacı mahalle komitelerinin gönüllülük ilkesiyle hareket ederek talepleri ileten yerine, yenilikçi fikir ve çözüm önerileri üreten, daha etkin katma değer sağlayan organizasyon haline gelmelerine katkı sağlamaktır.
Devamı için
 AVRUPA KOMİSYONU ERASMUS+ SPORT PROGRAMI SPORTS4ALL PROJESİ TANIŞMA TOPLANTISI
 
Avrupa Komisyonu Erasmus+ Sport Programı tarafından hibe kazanan dezavantajlı gençlerin spor yoluyla topluma dahil edilmesini amaçlayan Polonya, Sırbistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Romanya ve Türkiye'den kamu kurumları ve STK'lar ortaklığında yürütülen Sports4all projesi tanışma toplantısına (Kickoff Meeting) katılım gösterdik.
Devamı için
2018 Yılı Mali Destek Programlarını tanıtmak amacıyla BEBKA tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılım gösterdik. Toplantıda; mali destek programları hakkında bilgiler verildi, başvuru koşulları, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği ve başvuru süreci anlatıldı. 
KIYASLAMALAR ve İŞ BİRLİKLERİ
İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Başkonsolosluğundan gelen yetkililer ile Birleşik Krallık Hükümeti Refah Fonu hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. 

Bursa TED Koleji Genç Başarı Kulübü ile olası iş birlikleri ve projeler hakkında görüşme gerçekleştirdik.
Uludağ Üniversitesi Robot Topluluğu ile olası iş birlikleri ve projeler hakkında görüşme gerçekleştirdik ve ortak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. 

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.