Herkese Merhaba,

Nilüfer İnovasyon Merkezi kurulduğu 2016 yılı Mayıs ayından itibaren Nilüfer'e ve kente değer katacak yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin üretilmesi, uygun olanlar için dış kaynaklardan fonlanması için çalışmalar yapıyor; toplumda inovasyon, yaratıcılık, girişimcilik algısının yükseltilmesine ilişkin etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. 

Bu bültende sizlere yaz döneminde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden bahsedeceğiz. Bundan sonra da periyodik olarak bizlerin sesini bültenlerimiz ile duymaya devam edeceksiniz. 

Bu arada bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek her zaman haberdar olabilir, Nilüfer için fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

fb/tw/ins/ @nilovasyon

İnovasyon ile kalın... 

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFER’LİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ
ETKİNLİKLER
İKNAYA GİDEN YOL-Savunuculuk ve Lobicilik
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle ‘İknaya Giden Yol’ isimli savunuculuk – lobicilik konulu eğitimi gerçekleştirdik.
Devamı için
KATIL - DÜŞÜN - TASARLA
Ops Team Building ekibi ile birlikte gerçekleştirilen "Katıl, Düşün, Tasarla" Atölyesinde Roller Coaster üretimi ile topluluklarda karar alma ve birlikte çalışma süreçlerinde yaşayarak öğrenme metodunu deneyimledik. 
Devamı için
KÜLTÜRLERARASI VATANDAŞLIK SEMİNERLERİ
7 - 15 Eylül tarihlerinde Nilüfer Belediyesi'nin üyesi olduğu Anna Lindh Vakfı tarafından düzenlenen Kültürlerarası Vatandaşlık Seminerleri’nin Türkiye Çalıştayı'nı Nilüfer İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirdik.
Devamı için
İSTANBUL'A TEKNİK GEZİ ZİYARETİ
Olası işbirlikleri ve projeler hakkında TAK Kadıköy, İdea Moda Kadıköy, Kadıköy Akademi, Sosyal İnovasyon Merkezi, Şehrine Ses Ver, Makerhane, Ashoka Türkiye, Atölye İstanbul'u ziyaret ettik.
KIYASLAMALAR
Başiskele Belediyesi'nden bir heyet Nilüfer İnovasyon Merkezi etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi almak üzere kıyaslama ziyaretinde bulundular.
İŞBİRLİKLERİ
Olası işbirlikleri ve projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirdik ve ortak çalışmalara başladık.
TİM - TEB Girişim Evi
ASHOKA Türkiye
İYİ UYGULAMA YARIŞMA SONUÇLARI

Belediyemiz ilgili birimleri işbirliğiyle başvurusunu hazırladığımız 2017 yılı "Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması"nda Sosyal Sorumluluk kategorisinde "Oyun Engel Tanımaz" projesi ödüle layık görülmüştür.
Başvurusunu hazırladığımız Transformative Action Award ( Avrupa Kentleri Dönüştürücü Eylem Ödülü)’nde “Towards an Examplary Participatory Local Democracy; Nilufer Citizen’s “Republic” - Örnek Bir Katılımcı Yerel Demokrasiye Doğru: Nilüfer Vatandaşlarının "Cumhuriyeti””  isimli Belediyemizin en önemli katılımcılık projelerinden olan Nilüfer İnovasyon Merkezi, Mahalle Komiteleri ve Enerji Kooperatifi projelerini anlatıldığı başvurumuz tüm başvurular içinden ön elemeleri geçerek ilk dörde kaldı.

 

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.