AtölyeNİM TASARIM ATÖLYESİ KURULUMU

Nilüfer İnovasyon Merkezinde 'AtölyeNİM' ile inovatif fikirleri üretim ile buluşturmaya hazırlanıyoruz. 
3B yazıcılar, robotik - kodlama, tasarım modülleri ve üretime ait inovatif araçlar ile yeni dönemde yeni projelerle devam edeceğiz.

İZMİR KIYASLAMA ZİYARETİ

Olası işbirlikleri ve projeler hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası. FabLab, Açık İnovasyon Derneği, Originn Co-Working Office ve Seferihisar Belediyesi Proje Birimini ziyaret ettik.  

NİLÜFER İNOVASYON MERKEZİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

Nilüfer İnovasyon Merkezi stratejilerinin oluşturulması, değerlendirilmesi ve revizyonu çalışmaları için yenilikçi ve vizyoner bakış açılarından yararlanmak adına oluşturduğumuz Nilüfer İnovasyon Merkezi Danışma Kurulu Toplantımızı Başkanımız Mustafa Bozbey ve değerli danışma kurulu üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Nilüfer İnovasyon Merkezi 2018 odak projelerinin masaya yatırıldığı toplantıda, yeni proje ve hedeflere yönelik karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Devamı için
İNGİLTERE BÜYÜKELÇİLİĞİ REFAH FONU GELECEĞİN ŞEHİRLERİ PROGRAMI
İngiltere Büyükelçiliği Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı kapsamında Nilüfer İlçesi’nin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve proje fikirleri oluşturulmasına yönelik program danışmanı Ervin Sezgin moderatörlüğündeki çalıştay Nilüfer İnovasyon Merkezinde düzenlendi.
Daha sonra gerçekleştirilen il çalıştayı ile Birleşik Krallık Refah Fonu Geleceğin Şehirleri Programı tarafından desteklenecek ve Bursa İl genelinde uygulanacak projeler konusunda katılımcıların fikirleri alındı.
Devamı için

BİLİNÇLENDİRME UYGULAMASINA  ADIM ADIM

Nilüfer İnovasyon Merkezine daha önce çocuk güvenliği bilinçlendirme aplikasyonu projesiyle başvuran ve önerisinin İnovasyon Kurulu tarafından olumlu değerlendirilmesi sonucunda çalışmalarına başlayan lise öğrencisi arkadaşımızın projesinin geliştirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor. İçeriği Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz uzmanları desteğiyle geliştirilen aplikasyon projesinin yazılım çalışmaları yaz boyunca Nilüfer İnovasyon Merkezinde gerçekleşti.

PROJE BAŞVURU SONUÇLARI

Başvurusunu Belediyemiz Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığımız Nilüfer de Kompost Üretimi 'Çöpe Atmıyoruz, Toprağa Kazandırıyoruz!' projesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2018 Yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazandı.

İYİ UYGULAMA YARIŞMALARI SONUÇLARI

Başvurusunu Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığımız Yaşayan Şehirler Platformu, Şehir Ödülleri Türkiye 2018 kapsamında “Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri” kategorisinde Misi “Yılın Köyü” ödülüne layık görüldü.

Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması kapsamında başvurusunu ilgili müdürlüklerimiz ile birlikte hazırladığımız projeler arasından Belediyemiz  “Sağlıklı Yaşam” kategorisinde “Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri” projesiyle ödüle layık görüldü.

FİKİRLER HAYATA GEÇİYOR NİLÜFERLİLER GÜLÜMSÜYOR.

Nilüfer’e değer katacak fikrim var diyorsan, bizi yalnız bırakma, sen de bu yolculukta bize katıl. 
FİKRİNİ PAYLAŞ

Bizi Takip Edin

 
Nilüfer'e değer katacak fikir ve projeleri birlikte üretelim.